Завдяки системі ProZorro «Медичні закупівлі України» заощадили понад 1млрд гривень при придбанні медичних засобів

  З 2015 року Міністерство охорони здоров’я України розпочало виробляти закупівлю лікарських засобів через міжнародні організації.

Дані процедури стали найбільш прозорими, тому дозволяли зберегти у бюджеті країни близько 40% державних грошей.Це і дозволило закупати безліч медичних препаратів у 20 разів дешевше.

У 2018 році було створено підприємство «Медична закупівля України».Саме це підприємство є найбільш прозорою і якісної організації із закупівлі та експорті медичних препаратів в Україну.

Яким чином йде закупівля через міжнародні організації?

На даний момент через міжнародні організації Міністерство Охорони Здоров’я купує медикаменти та інше медичне приладдя за 40 програмами.

Програми мають декілька пакетів за захворюваннями, наприклад:

  1. Дитяча та доросла онкологія.
  2. Артеріальна гіпертензія.
  3. Захворювання серцево-судинної системи.
  4. Вроджені захворювання імунної системи.
  5. Інші важкі захворювання.

  У 2020 році придбання медикаментів і медичних товарів за допомогою державних програм вперше відбуваються за допомогою системи ProZorro.

Завдяки електронної системи ProZorro підприємство «Медзакупівлі України», заощадила близько 1 млрд гривень, а це приблизно 150 аукціонів в електронній системі ProZorro.

Нагадаємо, що раніше 2019 року Міністерствоохорониздоров’яУкраїниофіційнодозволило проводити основні закупівлі ліків за допомогою 14 державними програмам.

За інформацією директора медичних закупівель України А.Жумаділова, зекономлено досить багато коштів українців.Досить велика кількістьміжнароднихфармацевтичнихкомпаній зацікавилася даною пропозицією.

Можна привести у приклад декілька препаратів.

Наприклад, за програмою дитячої онкології препарат леналідомід, дозуванням 25 мг., очікували придбати за 18 млн гривень, але ТОВ «Тева Україна» склала договір загальною сумою в 2,8 млн гривень. У даному аукціоні брало участь 9 компаній.

Також за програмою хронічний мієлоїдний лейкоз, придбаний препарат дазатініб, дозуванням 70 мг.Очікувана вартість становила близько 46 млн гривень. Сума укладеного договору склала 29 млн гривень, що в 2 рази менше очікуваної суми. У аукціоні брало участь 2 компанії. Перемогу здобула міжнародна компанія.

Більше інформації за посиланням асоціаціі «Біржові та електронні майданчики» aeaep.com.ua.