Навіщо потрібен тендер

Насправді, тендери почали використовуватися ще до того, як їх зробили необхідним способом отримання виконавця для державної організації. Подібну систему використовують в різних країнах і навіть у нас вона активно використовувалась вже досить давно. Проте обов’язковою процедурою у сфері державних закупівель вона стала лише нещодавно. Таким чином державний апарат намагається контролювати прозорість проведення закупівель великою кількістю державних організацій, бо раніше це все було досить корумпованим. Складно знайти сферу, в якій би значні кошти державного бюджету не витрачались би на вітер, а система Прозоро змогла внести деяку ясність у це питання.

На даний момент кожна державна установа повинна проводити закупівлі через систему прозоро. З іншого боку є приватні підприємства, які змагаються за право отримати державне замовлення та виконати його. Зареєструватися на таких платформах можна лише через спеціальні акредитовані майданчики, такі як tender.uub.com.ua. Зробити це досить просто, треба просто пройти нескладну реєстрацію та заповнити всю необхідну інформацію. Але навіщо потрібен тендер? Давайте спробуємо назвати певні найбільш важливі моменти.

Позитивні моменті тендерів

  1. Прозорість. Тендер став обов’язковим для державних установ саме через те, що він є цілком прозорим. Будь-хто має змогу отримати доступ до результатів та оскаржити їх, якщо побачить таку необхідність. Тендер є прекрасною можливістю змусити державні установи робити все саме так, як воно повинно бути. Якщо раніше значна частина державних коштів витрачалась невідомо куди, то тепер над цим процесом отримали контроль. Саме прозорість і є основною перевагою проведення тендерів, але вона не є єдиною.
  2. Можливість отримати найкращу угоду. Тендерна політика допомагає отримати найкращу угоду, адже переможця визначає система, і вона обирає лише найкращу пропозицію. Тендер це по суті аукціон, на якому одразу декілька виконавців змагаються один з одним за правом отримати замовлення. Це стає причиною того, що більшість підприємств готові надати дійсно чудові послуги або продукцію за найменшою ціною. Насправді вся система є досить непогано продуманою і вже давно отримала велику кількість прихильників як серед державних організацій, так і з боку приватних підприємств. тут у виграші залишається і замовник і виконавець, адже перший має змогу отримати продукт чи послугу за найкращою ціною, а другий — непогане замовлення та шанс отримати прибуток. Слід зазначити, що тендерна система дала змогу державним установам зекономити досить значущі суми, які вичисляються мільйонами гривень.
  3. Справедливість. Найкращим у всій цій системі є те, що переможець тендеру визначається автоматично. Тобто на цьому етапі не задіяна людина і повністю виключений шанс корупційної діяльності. Насправді це надзвичайно великий крок у сфері ведення державного підприємства, адже по факту, кожного року ми мали змогу спостерігати, як державні замовлення отримували одні й ті самі підприємства. Причому даний вибір частіш за все був досить дивним, бо на ринку кожного дня з’являються нові підприємства, які готові надати той самий продукт чи послугу за максимально низькою ціною. Тим не менш, це часто могло ігноруватися, а отже витрачались значні кошти, що цілко могли залишитися у державному бюджеті. Наразі цей процес є цілком прозорим та справедливим, бо переможця визначає система, яке керується відмінним алгоритмом.

Додатково слід сказати про те, що вся система регулюється чинним законодавством. Детальніше про це можна дізнатись за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/zakon-prozorro. Цей факт робить систему закупівель через портал Прозоро максимально легітимною та чесною.