Коли земельні торги можуть бути визнані такими, що не відбулися

Організація земельних торгів – це питання, яке потребує певних часових та фінансових затрат. Мова йде про вибір платформи, підготовку тендерного пакету документів, підготовку оголошення, вимог до учасників та інших моментів. При цьому, навіть серйозні часові затрати не гарантують, що процедура обов’язково розпочнеться і не буде відмінена по якійсь з причин.

Насправді, є ситуації, коли земельні торги можуть бути визнані такими, що не відбулися. Це означає, що для можливості реалізації такої земельні ділянки організатору знову потрібно підготувати оголошення та скорегувати певні моменти таким чином, щоб процедура все же була проведена.

Для більш точного ознайомлення з основними моментами, що стосується участі в земельних торгах, ви можете скористатися посиланням https://agronews.ua/news/stalo-vidomo-yak-braty-uchast-u-zemelnyh-torgah, де справді можна знайти дуже багато корисної інформації, яка не буде зайвою не лише новачкам але вже й більш досвідченим користувачам, які мають певні розуміння, як це повинно працювати насправді.

Про які саме ситуації йде мова, коли торги можуть не відбутися

Насправді, в законі прописано лише три основні причини, по яким процедура може бути відмінена або ж перенесена. Тому, краще ознайомитися зі всіма цими моментами та зробити для себе висновки.

  • Відсутність хоча б одного учасника – часто, для того щоб процедура все ж пройшла, потрібно мінімум два потенційних покупця, які готові взяти участь в торгах. Тут варто розуміти, що відсутність достатньої кількості учасників робить проведення процедури неможливим. Що стосується одного учасника – це теоретично дає право на проведення процедури, але тут втрачається фактор конкуренції та прозорості, що також може стати приводом для того, щоб відмінити проведення таких торгів. Саме тому, найчастішим варіантом розвитку подій в такому випадку є корегування умов для участі в земельному аукціоні;
  • Відсутність пропозицій, що перевищують стартову ціну – ще одна причина, коли торги можуть бути визнані тими, що не відбулися полягає в тому, що жоден з учасників не готовий запропонувати ціну, яка б перевищила стартовий показник. Часто, причиною цього є не зовсім правильна оцінка самого організатора, який має бажання отримати від реалізації земельної ділянки занадто багато коштів. Тому, є лише один варіант, як можна провести такі торги – це скорегувати стартову ціну таким чином, щоб вона влаштовувала учасників;
  • Несплата суми за лот – мова йде про ситуації, коли вже стає відомий переможець в боротьбі за земельну ділянку, але протягом відведеного часу він не вносить плати за переможний лот. Відповідно, такі торги не будуть визнані тими що відбулися, а сам переможець не зможе отримати свій гарантійний внесок назад, якщо він був сплачений. При цьому, такі торги зазвичай знову завантажуються до системи і процедура розпочинається з самого початку.

Саме ці три причини є найчастішими і призводять до того, що електронні земельні торги так і не доходять до фінальної стадії, на якій переможець підписує договір і стає новим власником придбаного майна.

Варто зазначити, що виходячи з цих трьох причин, часто винуватцями такого результату торгів є самі організатори, які пропонують не зовсім доцільні умови або ж не можуть гарантувати прозорості й інших моментів, що є справді важливими для потенційних учасників.

Де можна побачити оголошення про земельні торги

Досить часте питання стосується того, як можна знайти цікавий для себе лот та взяти в ньому участь. 

Простіше за все, шукати торги, переходячи на один з акредитованих електронних майданчиків, та переглядаючи перелік оголошень, які там публікуються.

Для того, щоб вам не доводилось постійно дивитись на ті лоти, які для вас не є цікавими, ви можете скористатися фільтром та задати основні параметри, яким повинно обов’язково відповідати оголошення про земельні торги.

Для ще більшої економії часу ви можете за схожим принципом налаштувати інтернет-розсилку, що дозволить отримувати всю інформацію про цікаві для вас торги безпосередньо на ваш мобільний телефон.

Самі ж користувачі мають право на те, що перевіряти всі оголошення про земельні торги на те, наскільки вони відповідають вимогам системи ПроЗорро. Відповідно, якщо в оголошенні не прописані всі обов’язкові моменти, вимоги до учасників або якісь інші моменти, користувач завжди може звернутися до організатора торгів і вказати на цю помилку. Це ще одна з причин, яка може призвести до того, що земельні торги будуть визнані тими що не відбулися та будуть перенесені на іншу дату.

Це справді важливі моменти і для більш точного розуміння того, як працює ця система, з цим краще ознайомитися якомога раніше.