Аукціони землі – специфіка процедури на Prozorro.Sale

Значущим етапом становлення української економіки є відкриття аукціонів по землі, тому, що сільськогосподарські угіддя в нашій державі становлять понад 60% від фонду землі в цілому. Необмежена розпорядження своїм майном було не доступно останні двадцять років для землевласників. Відображати землі в якості застави в банках, оформляти договори продажу або покупки, здійснювати обмін – все це було під забороною. Загострення ситуації в агросекторі виправдано саме цим.

Вже почалися публічні торги з продажу землі в Україні Новий закон про інтернет аукціонах продажу площ вступає в силу з 01 липня 2021 року. Про такі заходи українці мріяли кілька десятків років. Воно передбачає більше механізмів діяльності та для фермерів, і для монополістів виробляють сельзхозпродукцію.

Земельні аукціони, що проводяться на майданчиках системи Prozorro.Sale 

Був прийнятий Закон № 2195, в якому обумовлені умови виставлення лотів на публічні торги в режимі онлайн сервісу, тобто в системі Prozorro.Sale. Тут буде проводитися не тільки продаж чи купівля приватній території, а й буде доступно брати в оренду державні землі. Це починання схвалили 272 нардепа.

Різнопланове державні об’єкти і майно муніципального освіти вже виставляється до реалізації на електронну торгівлю через інтернет майданчики такі як Українська універсальна біржа. У такому вигляді виповнюється чесність і результативність продажів.

З цього часу фермери можуть легко не тільки успадкувати землі аграрного призначення, а й купувати їх на прибуткових умовах. Але максимальні обсяги землі визначені до 100 га. Для представників підприємств вона становитиме до 10 000 га, однак через 2,5 року.

Говорячи про торгівлю, то це тільки паї на землю. Державні території поки будуть використовуватися тільки для оренди, так зазначено в Законі про 2195. Ці процедури будуть проходити у вигляді електронних торгів з молотка на Prozorro.Sale. Сайт УУБ https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/ містить багато інформації про торги.

За майже 5 років діяльності системи Прозорро.Продажі на її спеціальних майданчиках вироблено 374 000 торгів, в яких було задіяно понад 34 000 чоловік. 39 млрд. грн. – це дохід від проведених операцій, який надійшов в різнорівневі бюджети країни.